İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Türk’ün Türk’ten başka dostu yok” öyle mi?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise, arkadan vurup, yarı yolda bırakanlar, güçsüzü ezen, yetimi itip kakan, yalan söz söyleyip olmayanı yaşanmış gibi anlatanlar, insanları soyanlar, aldatanlar, öldürenler, yaralayanlar kim?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden Türkçede “dost kazığı” diye bir deyim var?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise, lokmanızı bölüştüğümüz halde acı çektirenler kimler?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise; şu ülkedeki bunca hukuksuzluğu kim yaptı? Kimdir çocukları taciz eden, kimdir tecavüz ettiği yetmezmiş gibi cana kıyanlar, kimdir halkı yoksullaştıranlar, kimdir devlet hazinesini yandaş patronları ve akrabaları ile boşaltanlar… kimdir?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden Türkler birbirleriyle savaştılar? Neden Mısır’da kurulan Türk yurdu Memlukler Osmanlı eliyle yıkıldı? Neden aynı Osmanlı asırlarca Azerbaycan Safevi Türkmenleri ile savaştı?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok, neden Osmanlı hanedanı devam ederken Karamanoğulları, Dulkadiroğulları, Menteşeoğulları, Ramazanoğulları, Candaroğulları gibi onlarca Türkmen beyliğinin izleri günümüzde yok?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Anadolu’da devşirme paşaların katlettiği Türkmenler değil de kim?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Uygurlar Türk değil mi?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden bugün Kürdistan Bölgesel Yönetimi var da Türkmenli yok?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Türkmenistanlıların göz yaşlarını silen neden yok?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Afganistan’dan gelen Türklere (Türkmen ve Özbeklere) karşı yer yer gösterilen ırkçılık ne?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden Afganistanlı kayıp Abdulrauf’da bizim evladımız deyip arama kurtarma çalışması yapanlar yok?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden biz Suriye savaşı başlayana kadar Suriye’de Türkmenlerin yaşadığını bilmiyorduk?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise neden ortak Oğuz Türkçesi için çalışanlar yok?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise kaderine terk edilen Balkan Türkleri kimler?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Avrupa’daki Türkleri sılaya döndüklerinde kazıklayıp aptal yerine koyan, her gurbetçiyi söğüşlenecek cüzdan gibi gören vicdansızlar kim?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise ise neden argoda “hemşeri hemşeriyi gurbette… /düzer” diye bir söz var?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise Alevi, Şii, Hristiyan, Yahudi, ateist, deist… vb. inançlara inanan Türkleri ötekileştirenler kim?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise seçim meydanlarında, kongrelerde, televizyonlarda, cuma namazı çıkışı açıklamalarıyla halkı bölüp ayrıştıran, kutuplaştıran kim?

Türk’ün Türk’ten başka dostu yok ise, Uygurlar Ankara, İstanbul gibi illerde aylardır gösteriler yaparken onlara destek olmak yerine Çin’e tren gönderip Çinli firmalar yatırım yapacak diye Uygurları görmezden gelen ve geri göndermeyi kılıfına uydurmaya çalışanlar kim?

Ben de yurdumu milletimi seviyorum. Ancak dizilerin algı yönetimine, siyasi partilerin oyunlarına gelip şovenist, ırkçı, faşist söylemlerle ancak tek değirmenleri ile savaşır, gerçeğe gözünüzü yumarsınız?

Türk’ün Türk’ten başka dostu var! İyilerin iyilerden başka dostu yok!

Ragıp Kamil İlbeyi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir