İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

14 günde 11 kilo verin – Haşlanmış yumurta diyeti 2 haftalık plan

haşlanmış yumurta diyeti; yumurta, meyve ve sebzeleri içerir ve metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ yakmak için iyidir. Sonuçları ise harika.

Haşlanmış yumurta diyeti planı 2 haftada 11 kilo kaybetmenize yardımcı olabilir. Haşlanmış yumurta diyeti çok basit ve uygulaması kolaydır. Bu diyet, daha az egzersizle daha hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

2 hafta içinde hızlıca kilo vermek ve karın yağını azaltmak için haşlanmış yumurta diyeti deneyin.

Yumurta diyeti nedir?

Yumurta yüksek protein içerir ve hızlı kalori yakar. Protein ve gerekli vitaminlerle doludurlar. Ayrıca gün boyunca çok fazla enerji sağlarlar.

Beyazın sadece proteinden oluştuğunu ve tüm sağlıklı besinlerin yumurta sarısında bulunduğunu belirtmek gerçekten önemlidir.

Birçok insan kilo vermek için ciddi çaba sarf eder. Kalori alımını azaltmadan kilo vermek, titiz olmasa da, acıkmak ve gerekli besinleri tüketmemek neredeyse imkansızdır.

Kilo vermek isteyen herkes, hedeflerine etkili bir şekilde ulaşmalarına yardımcı olacak bir yöntem arıyor. Bu popüler haşlanmış yumurta diyeti, iki haftada 24 kilo hızlı ve etkili kilo verme vaat ediyor.

Sağlıklı bir diyet, çok fazla taze sebze ve meyve, tahıl ve fasulye tüketmeniz gerektiği anlamına gelir, ancak kalori alımını azaltmak için yüksek kalorili tatlıları, fast foodları, gazlı içecekleri ve tatlıları azaltın.

Kendinize neden sürekli açlık hissettiğinizi soruyorsanız, bunun nedeni daha fazla su içmeniz gerektiği gerçeği olabilir . Daha fazla iç! Formda kalacaksınız, daha enerjik olacak ve arzu anlarınızı sona erdireceksiniz. Su içmek, sıkıldığınızda daha az yemenizi sağlar.

Haşlanmış yumurta diyeti hakkında bilmeniz gereken tüm temel şeyleri ve basit bir menü ile başarıyı nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizle ilgili ipuçlarını ele almaya çalışacağım.

Kilo verme savaşı muhtemelen en zor görevler arasındadır ve insanlar sürekli olarak en iyi tavsiyeleri veya hızlı kilo verme ipuçlarını bulmanın bir yolunu ararlar.

14 günlük haşlanmış yumurta diyeti işe yarıyor mu?

Bu etkili kilo verme planları aslında hızlı kilo vermeyi amaçlayan düşük kalorili bir diyettir, ancak uzun vadeli kilo kaybı kadar değil. Vücudunuzun enerji için kaloriye ihtiyacı olduğu bir gerçektir ve vücudunuzu uzun süre beslenmeden mahrum bırakarak vücudunuza zarar verebilir, metabolizmanızı bozabilir ve çeşitli sağlık durumları için riskinizi artırabilirsiniz.

Ancak hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız bu yumurta diyetini denemeli ve sonuçlarını kendiniz görmelisiniz.

Kilo vermek için haşlanmış yumurta diyetini takip etmek kolaydır, ancak sadece iki hafta kullanmanız gerekir. Diyet sırasında bol su içilmesi tavsiye edilir.

Haşlanmış yumurta diyeti güvenli midir?

Belirli bir yumurta diyetinin güvenli veya etkili olduğunu gösteren hiçbir araştırma yoktur. Bununla birlikte, kilo verme diyetinin bir parçası olarak yumurta tüketimi ve yumurtanın genel etkisi üzerine yapılan araştırmalar bazı ipuçları verebilir.

Yumurta diyetinin tüm versiyonları daha az kalori tüketmeye neden olur ve bir kişinin kısa vadede kilo vermesine yardımcı olabilir. Diyet protein açısından yüksektir ve yüksek proteinli bir diyetin kilo vermeye yardımcı olabileceğine dair bazı kanıtlar vardır.

Yumurta, iyi bir protein kaynağıdır. 44 gram (g) ağırlığındaki bir orta boy haşlanmış yumurta, yaklaşık 5,5 g protein veya bir yetişkinin önerilen günlük alım miktarının yaklaşık% 10-12’sini sağlar.

Yumurta ayrıca kalsiyum, demir, magnezyum, fosfor, potasyum, selenyum, folat, kolin, A vitamini, B-12 vitamini, D vitamini ve çeşitli antioksidanlar dahil olmak üzere önemli vitamin ve mineraller sağlar.

Bununla birlikte, yumurta diyeti kilo vermek ve kilo vermek için en iyi yaklaşım olmayabilir. Kısıtlayıcı bir diyetin izlenmesi zor olabilir ve insanlar normal diyetlerine dönerlerse kaybettiklerini geri kazanabilirler.

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Yumurta diyetinin geleneksel versiyonunda, her öğünde yumurta veya tavuk veya balık gibi başka bir yağsız protein kaynağı yemelisiniz. Düşük karbonhidratlı sebzeler veya greyfurt ve portakal kahvaltı ve akşam yemeğine dahildir. Bir yemek planı örneği aşağıdaki gibi olacaktır.

Kahvaltı: 2 adet yumuşak haşlanmış yumurta ve 1 greyfurt veya ıspanaklı ve mantarlı omlet (2 yumurta)
Öğle yemeği: 1/2 rosto tavuk pirzola ve brokoli
Akşam yemeği: 1 porsiyon balık (350-400 gr) ve yeşil salata
Yumurta Diyetinin bir başka versiyonu da, her öğünde yarım greyfurt yiyeceğiniz (günde iki kez isteğe bağlı olmak yerine) yumurta ve greyfurt diyetidir. Diyetin bu versiyonunun bir yemek planı aşağıdaki gibi olacaktır:

Kahvaltı: 2 pişmiş yumurta ve 1/2 greyfurt
Öğle yemeği: 1/2 kavrulmuş tavuk pirzola, brokoli ve 1/2 greyfurt
Akşam yemeği: 1 porsiyon balık (350-400 gr) ve 1/2 greyfurt
Daha az yaygın olan yumurta diyetinin en son versiyonu sadece yumurta diyetidir. Sadece yumurta yiyorsunuz. Bu diyet hiç tavsiye edilmiyor. Ayrıca vücudunuzu nemlendirmek ve beslemek için bol su tüketmeniz gerekir. Günde su başına 8 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Haşlanmış Yumurta Diyeti Menüsü Nasıl Olmalıdır?

Pazartesi

Kahvaltı: 2 yumurta + greyfurt.
Öğle yemeği: Salata + tavuk.
Akşam yemeği: 1 portakal, salata ve 2 yumurta

Salı

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: 2 pişmiş yumurta + buharda pişirilmiş sebzeler.
Akşam yemeği: 1 porsiyon balıklı salata

Çarşamba

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: Salata + tavuk.
Akşam yemeği: 1 portakal + vejetaryen salata + 2 yumurta.

Perşembe

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: Buharda pişirilmiş sebzeler + az yağlı peynir + 2 yumurta.
Akşam yemeği: Salata + tavuk

Cuma

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: Ton balıklı salata.
Akşam yemeği: Salata + 2 yumurta

Cumartesi

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: Salata ve tavuk.
Akşam yemeği: Meyve.

Pazar

Kahvaltı: Önceki günkü gibi.
Öğle yemeği: Buharda pişirilmiş sebzeler + tavuk.
Akşam yemeği: Öğle yemeği gibi.

Yumurta Diyetinin Yan Etkileri Nelerdir?

Yumurta yemenin en yaygın yan etkisi, karbonhidrat eksikliği nedeniyle enerji eksikliğidir.
Bu diyete geçmek mide bulantısı, kabızlık, gaz ve ağız kokusuna da yol açabilir. Bunun nedeni, sindirim sisteminizin uyum sağlaması gerektiğidir.

Yumurtada lif bulunmadığından, bunu yapan diğer yiyecekleri de eklemeniz gerekir. Bu şekilde bağırsaklarınız daima sağlam kalacaktır. Bu tür bir diyet sürdürülebilir değildir, bu nedenle bu diyetten sonra sağlıklı bir beslenme rutininiz olması önemlidir. Aksi takdirde işe yaramaz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir